Z bólem da się wygrać

Z bólem da się wygrać

Polscy pacjenci często kupują i zażywają leki przeciwbólowe. Fakt ten niepokoi ekspertów, którzy ostrzegają, że takie podejście może sprzyjać uzależnieniom i wywołać rozmaite skutki uboczne. Dodatkowym problemem jest łatwa dostępność takich środków – wiele z nich można kupić bez recepty nie tylko w aptekach, ale też w kioskach z prasą czy na stacjach benzynowych. Pojawia się pytanie, czy istnieją skuteczne sposoby walki z bólem, które nie narażają organizmu ludzkiego na powikłania? Nauka idzie cały czas do przodu i nowe osiągnięcia można odnotować również w tej sferze.

Chorzy cierpiący na zwyrodnieniowe zapalenie stawów doskonale wiedzą, czym jest silny i długotrwały ból. W ich sytuacji nie można obejść się bez środków, które zahamują te uciążliwe bodźce. Najlepiej dla pacjenta, jeśli lek działa bardziej wybiórczo, czyli skupia się na konkretnych obszarach, a nie oddziałuje na organizm całościowo. Wśród nowoczesnych leków tego rodzaju znajdują się rofekoksyb oraz celekoksyb. Z analiz dokonanych przez amerykańskich ekspertów wynika, że działania uboczne obu preparatów nie odbiegają od normy, mogą być zatem podawane w terapii.

Większość osób okresowo zmagających się z bólami będzie sięgać głównie po łatwe do nabycia leki bez recepty. Nie brakuje wśród nich całkiem nowatorskich rozwiązań, które są łagodne dla żołądka i nie uzależniają w szybkim tempie.

żółtaczka szczepienia za darmo, zapraszamy Bisacodyl GSK - 10mg ulotka

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *