Pokonać nadciśnienie

Pokonać nadciśnienie

Kilka milionów Polaków zmaga się każdego dnia z nadciśnieniem. Dolegliwości te mogą na dłuższą metę znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie i obniżyć jakość życia. Najgroźniejszym skutkiem problemów z ciśnieniem mogą być poważne choroby cywilizacyjne. Miażdżyca, zawał czy udar mózgu – te przypadłości dotyczą milionów pacjentów na całym świecie. Przez wiele lat terapia była znacznie utrudniona, brakowało bowiem leków o regularnym i długotrwałym działaniu. Bardziej łagodzono objawy aniżeli usuwano przyczyny. Od pewnego czasu jest jednak inaczej i na półkach aptek pojawiły się środki, mogące pokonać problem.

Prawdziwą rewolucją w leczeniu nadciśnienia było wprowadzenie do obrotu leków opartych o inhibitory konwertazy angiotensyny, zwane skrótowo ACEI. Ich przyjmowanie sprzyja regulacji prawidłowego ciśnienia krwi, ale nie tylko. W terapii szalenie istotna jest również regeneracja serca oraz nadwyrężonych naczyń i łagodzenie ewentualnych chorób powiązanych z podwyższonym ciśnieniem. Zakres działania leku musi być szeroki – jedynie wówczas pacjent odczuwa rzeczywistą poprawę.

Regularnie zażywając specyfiki typu ACEI udaje się przywrócić pożądane wskaźniki ciśnienia u 86 procent pacjentów, a jedna pełna dawka zatrzymuje konwertazę na całą dobę. Badania kliniczne przyniosły też optymistyczne wnioski w materii działań niepożądanych, które uznano za sporadyczne.

żółtaczka typu C to choroba, którą możemy zarazić się w szpitalu cholinki miód zdrowotny produkowany przez naszą firmę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *