Otyli mają szansę

Otyli mają szansę

Nadwaga, jeśli wymknie się spod kontroli, może prowadzić do choroby jaką jest otyłość. Stanowi ona poważny problem cywilizacyjny w wielu krajach Zachodu, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Nie jest więc zaskoczeniem, że właśnie amerykańscy naukowcy przodują w badaniach nad lekami, które mogłyby ograniczyć problem. Ostatnio optymizm w serca grubasów wlała decyzja Administracji Żywności i Leków z USA, która dopuściła do sprzedaży nowoczesny preparat. Lek bazuje na chlorowodorku lorkaseryny, znanym także jako lorcaserin. Jego formuła została opracowana w Szwajcarii. Specyfik jest wydawany na receptę i to jedynie tym osobom, którym przy nadwadze zagraża cukrzyca typu II, nadciśnienie oraz wysoki cholesterol.

Badania kliniczne potwierdziły, że nowe tabletki dają szansę na 5-procentowy spadek wagi u osób spożywających mniej obfite posiłki. Przyjmując je chory szybciej odczuwa sytość, więc zjada mniej pokarmów. Warunkiem efektywności terapii jest fizyczna aktywność oraz zmiany w diecie. Specjaliści wypowiedzieli się też pozytywnie o bezpieczeństwie nowego farmaceutyku.

Lekarze zalecają lorcaserin osobom, których wskaźnik BMI wynosi 30 lub więcej. Tacy pacjenci mogą liczyć na uzyskanie recepty. Przeciwwskazania do stosowania preparatu dotyczą między innymi kobiet w ciąży, osób zażywających leki antydepresyjne i mających problemy z ciśnieniem.

Parodontax płyn do zębów usuwający bakterie i zanieczyszczenia z jamy ustnej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *